Nežinote kaip ir kokius išsirinkti darbo batus? Keli patarimai kokie darbo batai Jums tinkami.

Darbo batai turi būti patogūs, saugūs bei tinkami Jums, nes didelę laiko dalį praleidžiate darbe. Patarimai kaip tinkamai išsirinkti sau darbo batus, ar patarimai kaip tinkamai išsirinkti sau tinkamus darbo drabužius yra rekomendacinio pobūdžio. Kokie darbo batai Jums tinkami? Daugeliu atvėjų galite nutarti ir Jūs. Kad užtikrintumėte saugią ir patogią darbo dieną, keletas patarimų, kurie padės Jums išsirinkti tinkamus darbo batus:

Pasirinkite batų tipą, kuris atitinka jūsų darbo vietos reikalavimus bei Jūsų poreikius. Jei darbas susijęs su darbo aplinka, kur gali užkristi, prispausti ar kitaip sužeisti Jūsų pėdą. Geriausiai tiks darbo batai su apsaugine nosele. Tiek plastiko, tiek metalinė noselė yra tinkama pėdų apsaugai. Taip pat svarbu, kad darbo batai turėtų nepraduriamą padą, kuris apsaugo Jūsų pėdą nuo pradūrimo. Darbo batai yra skirti tiek vyrams, tiek moterims. Moteriški darbo batai, kaip ir vyriški darbo batai turi apsaugas pagal apsaugos klases. Gali skirtis avalynės dizainas, spalvos.

Pasirinkite batų tipą ir apsaugos kasę pagal darbo aplinkos sąlygas.

S1 kategorijos darbo batai

Jeigu Jūsų darbo aplinka yra sausa ir nėra tikimybės užlipti ant smailaus objekto (pvz.: vinis, medvaržtis) tuomet rekomenduojame rinktis S1 kategorijos batus. S1 kategorijos darbo batai yra su apsaugine nosele (metalinė arba kompozito), bet avalynė nėra atspari vandens prasiskverbimui ir susigėrimui bei padas taip pat nėra apsaugotas. Antistatinės savybės ir energijos sugėrimas kulno srityje.

S2 kategorijos darbo batai

Jei darbo vietoje yra vandens ar drėgna, bet nėra tikimybės užlipti ant smailaus objekto (pvz.: vinis, medvaržtis) geriausia rinktis batus S2 kategorijos. S2 kategorijos darbo batai yra su apsaugine nosele (metalinė arba kompozito), antistatinės savybės ir energijos sugėrimas kulno srityje.

S3 kategorijos darbo batai

Jei darbo vietoje yra vandens ar drėgna, bei yra tikimybė užlipti ant smailaus objekto (pvz.: vinis, medvaržtis) geriausia rinktis batus S3 kategorijos, tai neleis Jūsų pėdai peršlapti. S3 kategorijos darbo batai yra su apsaugine nosele (metalinė arba kompozito), nepradūriamas padas bei batai yra atsparūs vandens prasiskverbimui ir susigėrimui. Antistatinės savybės ir energijos sugėrimas kulno srityje.

S1P kategorijos darbo batai

Jeigu Jūsų darbo aplinka yra sausa, bet yra tikimybė užlipti ant smailaus objekto (pvz.: vinis, medvaržtis) tuomet rekomenduojame rinktis S1P kategorijos batus. S1P kategorijos darbo batai yra su apsaugine nosele (metalinė arba kompozito), nepradūriamas padas, bet avalynė nėra atspari vandens prasiskverbimui ir susigėrimui. Antistatinės savybės ir energijos sugėrimas kulno srityje.

S4 ir S5 kategorijos darbo botai

Jeigu Jūsų darbo aplinkoje yra daug vandens ir Jums tenka darbuotis stovint vandenyje, tuomet rekomenduojame botus su apsaugomis. S4 ar S5 klasės botus. S4 klasės guminė avalynė yra su apsaugine nosele (metalinė arba kompozito), o S5 kalsės botai yra su apsaugine nosele (metalinė arba kompozito) ir nepradūriamas padas. Abi botų klasės yra nelaidžios vandeniui. Antistatinės savybės ir energijos sugėrimas kulno srityje.

Atkreipkite dėmesį į batų medžiagą. Geriausia rinktis batus, pagamintus iš medžiagų, tokių kaip odos arba dirbtinio pluošto, kurie yra patvarūs ir gerai praleidžia orą. Tai padės išvengti drėgmės ir prakaitavimo.

SB – batų priekinė dalis (apsauginė noselė metalinė arba kompozito) atspari smūgiams iki 200J.
S1 – batų priekinė dalis (apsauginė noselė metalinė arba kompozito) atspari smūgiams iki 200J. Uždaras užkulnis. Antistatinės savybės. Energijos absorbcija užkulnio srityje.
S1P – batų priekinė dalis (apsauginė noselė metalinė arba kompozito) atspari smūgiams iki 200J. Uždaras užkulnis. Antistatinės savybės. Energijos absorbcija užkulnio srityje. Padas atsparus pradūrimui.
S2 – batų priekinė dalis (apsauginė noselė metalinė arba kompozito) atspari smūgiams iki 200J. Uždaras užkulnis. Antistatinės savybės. Energijos absorbcija užkulnio srityje. Atsparumas vandens prasiskverbimui ir susigėrimui.
S3 – batų priekinė dalis (apsauginė noselė metalinė arba kompozito metalinė arba kompozito) atspari smūgiams iki 200J. Uždaras užkulnis. Antistatinės savybės. Energijos absorbcija užkulnio srityje. Atsparumas vandens prasiskverbimui ir susigėrimui. Padas atsparus pradūrimui.
S4 – botų priekinė dalis (apsauginė noselė metalinė arba kompozito) atspari smūgiams iki 200J. Antistatinės savybės. Energijos absorbcija užkulnio srityje.
S5 – botų priekinė dalis (apsauginė noselė metalinė arba kompozito) atspari smūgiams iki 200J. Antistatinės savybės. Energijos absorbcija užkulnio srityje. Padas atsparus pradūrimui.

Papildomas avalynės apsaugos kategorijų žymėjimas:
E – avalynė su energijos absorbcija kulno srityje.
FO – avalynė, kurios padas atsparus naftos produktams.
CI – batai su šalčio izoliacija.
HI – batai su karščio izoliacija.
AM – batai su čiurnos apsauga.
CR – batai su įpjovimams atspariu paviršiumi.
SRA – atsparumas slydimui ant keramikinių paviršių.
SRB – atsparumas slydimui ant metalinių paviršių.
SRC – (SRA+SRB) Avalynė atspari slydimui.
WR – batai atsparūs vandeniui.
WRU – vandeniui atsparus avalynės batviršis.
ESD – antistatinė avalynė. Avalynė, kurios medžiaga ir struktūra išskaido elektrostatinį krūvį.
HRO – avalynė, kurios padas atsparus kontaktui su karščiu. Pado atsparumas karščiui, esant tiesioginiam kontaktui (1 min. esant iki +300C temperatūrai).

Taigi, pasirinkdami darbo batus, atkreipkite dėmesį į jų formą, dydį, tipą, medžiagą, darbo vietos sąlygas ir savo individualias kojų reikmes. Daugiau prekių rasite čia. Oficiali gamintojo svetainė.